Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

3 października 2022 Dyrektor szkoły Comments Off

W dniach 28-30 września uczniowie klas IV-VI udali się na jesienną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd rozpoczęło zwiedzanie ruin zamku królewskiego w Chęcinach. Następnie uczniowie udali się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym eksperymentowali ze zjawiskami naukowymi, wcielając się w rolę badaczy nauk przyrodniczych. Drugi dzień został poświęcony na wejście na Łysą Górę: uczniowie zobaczyli z bliska gołoborze oraz zwiedzili klasztor na Świętym Krzyżu. Na zakończenie dnia wszyscy obejrzeli warsztaty pracy średniowiecznych rzemieślników. W drodze powrotnej do Krakowa na uczestników wyjazdu czekało wiele przygód w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Mimo zacinającego deszczu, wizyta w JuraParku i Zwierzyńcu Bałtowskim pozostanie na długo w pamięci uczniów.