Warsztaty VR

19 maja 2023 Dyrektor szkoły Comments Off

12 maja z inicjatywy Samorządu Szkolnego reprezentowanego przez Staszka Dronszczyka zorganizowano w szkole Warsztaty VR. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. W przeciągu 2 godzin uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami systemów wirtualnej rzeczywistości na czterech indywidualnych stanowiskach. Wyposażono je w począwszy od podstawowego modelu Google DayDream, poprzez Oculus Quest I i II, aż po najnowsze Oculus Quest PRO. W ramach zajęć do dyspozycji było m.in. rysowanie 3D w aplikacjach Gravity Sketch i Tilt Brush, zwiedzanie stacji kosmicznej Space Explorer, a także aktywności w grach sportowych w All In One Sports VR. Na wstępie Staszek wytłumaczył zasady używania urządzeń i warunki bezpieczeństwa, pomagał także w pierwszych krokach z aplikacjami. W tej edycji uczestniczyło ponad 20 dzieci natomiast ze względu na duże zainteresowanie bardzo możliwe, że zostanie wyznaczony dodatkowy termin w tym lub kolejnym semestrze.