Spotkanie z fizyką w klasie pierwszej

• Warsztaty Spotkanie z fizyką w klasie pierwszej

Spotkanie z fizyką w klasie pierwszej

22 marca 2023 Dyrektor szkoły Comments Off

Dnia 20 marca 2023r. uczniowie klasy VII przeprowadzili warsztaty z fizyki dla swoich kolegów z klasy I. Tematem przewodnim była hydrostatyka i aerostatyka. Podczas prezentacji młodsi koledzy poznali odkrycia wybitnych fizyków: Archimedesa, Pascala, a także historię balonów oraz łodzi podwodnych. Uczniowie wspólnie przeprowadzali eksperymenty wyjaśniające prawa i zjawiska fizyczne. Budowali łodzie podwodne, statki i doświadczalnie sprawdzali działanie ciśnienia atmosferycznego oraz siłę wyporu. Na zakończenie spotkania został przeprowadzony quiz z wiedzy fizycznej. Mali uczniowie wypadli wspaniale i w nagrodę otrzymali słodkości. Nauka poprzez zabawę sprawiła wiele radości. Spotkanie koordynowała nauczycielka fizyki mgr Beata Rudnicka-Szyba.