Nasi zerówkowicze w Centrum Edukacji Ekologicznej

Nasi zerówkowicze w Centrum Edukacji Ekologicznej

2 października 2023 Dyrektor szkoły Comments Off
28 września uczniowie naszej zerówki udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” na leśny spacer,,Tobołek Włóczykija”. W trakcie spaceru dzieci poznały podstawowe zasady zachowania w lesie, zapoznały się z obsługą kompasu, odbyły podstawowy kurs z czytania mapy oraz spojrzały na mech z innej perspektywy. Odkryły jego nowe funkcje – okazał się całkiem dobrym źródłem informacji, a nie tylko znanym wszystkim, przyjemnym dla stóp dywanikiem. Oznaczenia szlaków turystycznych również przestały być nieodgadnioną tajemnicą. Mamy nadzieję, że nasza szkoła w dalszym ciągu będzie współpracować z Centrum Edukacji Ekologicznej, a uczniowie nabywać będą wiele praktycznych umiejętności.