„Kraków – moje miasto” – wycieczka klasy drugiej

    Jesteś tutaj:
  • Home
  • Wycieczki „Kraków – moje miasto” – wycieczka klasy drugiej

„Kraków – moje miasto” – wycieczka klasy drugiej

19 maja 2024 Dyrektor szkoły Comments Off
Klasa druga w ramach projektu „Poznajemy nasze miasto Kraków” zwiedziła trzy krakowskie kościoły- kościół  Świętej Trójcy, kościół św. Franciszka z Asyżu  i Bazylikę Mariacką. Podczas wycieczki dzieci poznały nie tylko kolejne legendy, ale też historię  tych miejsc i ludzi z nimi związanych. Ale przede wszystkim w tych kościołach zwróciły uwagę na twórczość trzech wybitnych krakowskich artystów, którymi bez wątpienia byli Jan Matejko, Józef  Mehoffer i Stanisław Wyspiański. Klasa miała również okazję zobaczyć otwarcie ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Dziękujemy pani Renacie Kulaszy za kolejną ciekawą wycieczkę po Krakowie.