Klasa ósma we Wrocławiu

Klasa ósma we Wrocławiu

11 października 2023 Dyrektor szkoły Comments Off

W dniach 10-11 października uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą p. mgr Krzysztofem Noskiem oraz nauczycielką geografii p. mgr Małgorzatą Dygoń przebywali na wycieczce we Wrocławiu. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Rynek, Plac Solny, Wieżę Matematyczną i Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim. Podziwiali panoramę miasta z wieży kościoła św. Elżbiety, odwiedzili Jatki, zobaczyli kamieniczki Jaś i Małgosia. Dotarli także do Ossolineum oraz na Ostrów Tumski. Dzień zakończył się rejsem po Odrze.  Drugi dzień wycieczki rozpoczęli od zwiedzania Panoramy Racławickiej. Następnie zwiedzili Halę Stulecia i Ogród Japoński. Resztę dnia spędzili we wrocławskim Zoo. Wycieczka była bardzo udana, ale miło będzie jeszcze kiedyś wrócić do Wrocławia.