Klasa II w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Gruszą”

    Jesteś tutaj:
  • Home
  • Bez kategorii Klasa II w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Gruszą”

Klasa II w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Gruszą”

17 października 2023 Dyrektor szkoły Comments Off

Dziś klasa druga odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne „Pod Gruszą” w Gruszowie. Tam na uczniów czekało moc atrakcji. Najpierw dzieci poznały najmłodszych mieszkańców gospodarstwa- małego królika, kurczaka, kaczuszkę i kociaka Mruczka. Potem razem z gospodynią udali się na pole, gdzie mieli okazję uzupełnić wiedzę o warzywach i zawartych w nich witaminach oraz własnoręcznie pozbierać ziemniaki, które zostały upieczone w ognisku i potem ze smakiem zjedzone. Atrakcją dla dzieci była również przejażdżka po okolicy na przyczepie ciągniętej przez traktor. Na koniec pobytu każdy własnoręcznie przygotował jabłkowo-aroniowy kompot z miejscowych owoców, którego smak na pewno przypomni dzieciom o pobycie „Pod Gruszą”. Wszystkim dopisały nie tylko humory, ale również piękna jesienna pogoda.