Zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2024/2025

Zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2024/2025

8 września 2024 Dyrektor szkoły Comments Off

W bieżącym roku szkolnym zajęcia wychowania fizycznego w klasach IV-VIII odbywają się w hali sportowej KS Orzeł. Kompleks sportowy Orła Piaski Wielkie składa się z nowoczesnej hali sportowej oraz boiska pełnowymiarowego 105 x 68 m o nawierzchni naturalnej i boiska niepełnowymiarowego typu orlik 66 x14 m o nawierzchni sztucznej. Hala sportowa została oddana do użytku w 2014 roku. Hala ma powierzchnię zabudowy 2377,45 m², dysponuje jedną z największych w Krakowie aren sportowych, porównywalną z tą znajdującą się w TAURON Arenie Kraków. Została wyłożona wykładziną o dużych walorach użytkowych i estetycznych  francuskiej firmy Gerflor. W części sanitarno-socjalnej do dyspozycji uczniów są cztery obszerne szatnie. Zajęcia wychowania fizycznego realizowane są w następującej ilości godzin: klasy IVA, IVB, V – 2 godziny tygodniowo, klasy VI-VIII – 4 godziny tygodniowo.