Akcje charytatywne

Akcje charytatywne

25 listopada 2022 r. podsumowaliśmy dwie akcje charytatywne:

• Za karteczki-cegiełki przesłano 255 zł na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” (zbiórka dla Patrycji Ryś). Akcję przeprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.
  •
  • Kwotą 1920 zł zasililiśmy Fundację „Z Serca dla Serca”, która przeprowadziła ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy na kontynuację budowy domu hospicyjnego dla dzieci chorych na nowotwory – „Dom Aniołków” w gminie Zaleszany. Za akcję odpowiedzialni byli uczniowie VIII klasy.
  •
  • Uczniom zaangażowanym w obie akcje oraz ich opiekunce, pani Janinie Dziedzic, serdecznie dziękujemy!

Gwiazdka dla zwierząt
Tradycyjnie, jak co roku nasz klub wolontaryjny zbierał dary dla zwierząt ze schroniska przy ul. Rybnej 3. Dzięki wspaniałej postawie rodziców i uczniów udało nam się zebrać mnóstwo żywności, zabawek i kocyków. Wszystkie te dary zostały przekazane schronisku a my otrzymaliśmy specjalne podziękowanie. O zwierzakach ze schroniska na pewno nie zapomnimy.
Zobacz podziękowanie

„Szkoło, pomóż i Ty”
Od 15 września prowadzono w naszej szkole akcję charytatywną „Szkoło pomóż i Ty”. Akcja polegała na sprzedawaniu cegiełek – pomocy naukowych (2 złote cegiełka). Zebrano 114 złotych. Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. W bieżącym roku szkolnym pomagaliśmy 10 – letniemu Kacprowi Pawłowskiemu, który od dziewięciu lat cierpi na porażenie mózgowe. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego oprogramowania i komputera, które pomogą mu zarówno w komunikacji jak i w nauce pisania, czytania i mówienia.

„Z Serca Dla Serca
We wrześniu i październiku Samorząd Uczniowski organizował akcję charytatywną zbiórki pieniędzy na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, którzy chorują na nowotwory. Fundacja „Z Serca Dla Serca” drugi rok prowadzi budowę tego domu. Dom hospicyjny dla dzieci chorych na raka powstaje w Skowierzynie. W gminie Zaleszany w województwie podkarpackim. Wykonano już roboty ziemne, wylewkę fundamentów, wymurowano ścianki fundamentowe, wykonano izolację fundamentów. Obecnie wznoszone są ściany. Obecnie budowa wciąż trwa. Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na kupno materiałów budowlanych. Nasi uczniowie z klasy VIII zebrali 1700 złotych, które zostały przekazane na konto fundacji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji.

„Szkoło, pomóż i Ty” – zebrano 194, 00 zł za karteczki z fotografiami zwierząt. Pieniądze zostały przesłane do organizatora akcji fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.

Akcja pomocy na budowę Centrum Onkologicznego dla dzieci z podkarpacia i świętokrzyskiego. Kwota: 433, 30 zł została przesłana na konto fundacji „Z serca do serca”.

Zebrano i przekazano 581, 07 złotych.

Świąteczna Kartka Dobroczynna – pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom objętych programem „Na Ratunek”.
Organizator: Stowarzyszenie Sursum Corda
Zebrano: 104 złote.

Akcja „Szkoło Pomóż i Ty”
Patronat: Fundacja „Pomóż i Ty”
Zebrano 192 złote na zakup skutera inwalidzkiego dla 17 – letniego Bartka.

Akcje charytatywne w bieżącym roku szkolnym koordynuje nauczycielka matematyki i opiekunka Klubu Wolontariusza – mgr Janina Dziedzic.

Akcja „Góra grosza 2019”
Zebrano 299 złotych i 20 groszy.

Akcja „Góra Grosza”
Zebrano 199, 20 złotych

Zbiórka darów dla zwierzaków w schronisku przy ul. Rybnej w Krakowie.
Zebrano karmę, kocyki, leżyska oraz zabawki na łączną kwotę około 500 złotych.

Akcja „Góra Grosza”
Organizator: Towarzystwo „Nasz Dom”
Zebrano 377, 18 złotych Zobacz dyplom. (pdf)

Paczka świąteczna dla potrzebujących uczniów ze Szkoły Specjalnej w Wieliczce.
Zebrano ubrania, zabawki, obuwie, gry oraz 124, 39 złotych, za które zakupiono środki czystości.

Udział w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano 696, 87 złotych.
Zobacz rozliczenie. (pdf)

Akcja charytatywna: „Szkoło, pomóż i Ty”
Fundacja „Pomóż i Ty”
Czas trwania: wrzesień 2016 – listopad 2016
Zbiórka dla Daniela Czerniaka cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.
Zebrano 141 złotych i przesłano do fundacji.