Powrót do strony głównej
      
Zajęcia plastyczne


WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W ZSS NR 5

"Staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył."
Robert Bresson

Warsztaty prowadzone są w dwóch grupach po dwie godziny.

Pierwsza grupa dla starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej w poniedziałki od 15.10 do16.40.

Druga grupa dla klas młodszych we wtorek od 14.15 do 16.00

Uczniowie uczą się nie tylko patrzeć ale i zauważać. Bawią się i eksperymentują. Poznają techniki fotografowania, sposoby kadrowania, stosowania metody trójpodziału i wiele innych zagadnień, które pomagają im w zrobieniu dobrego zdjęcia. Chodzimy w plenery a w deszczowe dni tworzymy własne atelier ze statywami, draperiami, dyfuzorami i reflektorami dzięki którym uczniowie uczą się wykonywać zdjęcia studyjne. Ponadto zapoznają się z programami graficznym do obróbki zdjęć min. Adobe Photoshop. Nie są wymagane lustrzanki ponieważ uczniowie na tym etapie ich nie potrzebują. Dobre zdjęcie pod względem ciekawego ujęcia i kadru można także zrobić smartfonem, lecz jeśli uczniowie chcą, uczą się na mojej lustrzance Canona, którą udostępniam na zajęciach.

Warsztaty fotograficzne prowadzone są w naszej szkole od dwóch lat i mamy już pierwsze sukcesy . Uczennica naszej szkoły i uczestniczka warsztatów Agata Marek z kl.1G zdobyła w 2015 roku I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Tęcza – Foto”. GRATULACJE!

Wszystkie przedstawione tu fotografie są własnością uczniów i podlegają ochronie praw autorskich.

Zapraszam do obejrzenia galerii.

mgr Bożena Giza


Galerie prac uczniówZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Galerie prac uczniówPLASTYKA

"SZTUKA - to umiejętność pokazania zwykłych rzeczy w sposób niezwykły."

To przedstawienie sprawia, że patrzymy na przedmiot w zupełnie inny sposób. Sztuka - to umiejętność odbioru i wyrażenia treści wszystkimi zmysłami za pomocą środków plastycznych. To nauka patrzenia, a "patrzeć" i "widzieć" to nie to samo.

W naszej szkole lekcje plastyki mają za zadanie nauczyć uczniów nie tylko umiejętności manualnych, technik plastycznych, historii sztuki ale również uwrażliwić na piękno otaczającego świata.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii prac uczniów.Galerie prac uczniów