Powrót do strony głównej
      
Wyjazdy śródroczne


Obóz językowo – sportowy – Korbielów 2017
W dniach 2 - 6 października klasy od drugiej do piątej przebywały na tradycyjnym obozie językowo – sportowym w Korbielowie. Celem obozu, jak co roku, było rozwijanie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz umiejętności pływania. Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów oraz w zajęciach na basenie. Odbyliśmy także wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, gdzie w ramach edukacji medialnej dzieci zapoznane zostały z tajnikami tworzenia filmów rysunkowych dawniej i dzisiaj. Dowiedziały się, jak powstawały filmy "Bolek i Lolek", "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki". Z pogodą było różnie, ale nikt nie narzekał. Ciągle działo się coś ciekawego. Lekcje, wycieczki, zajęcia w terenie. Smutno było nam wyjeżdżać, ale wszyscy pocieszyli się myślą, że następny obóz już za rok.
Zobacz zdjęcia

Jesienny wyjazd najstarszych klas 2017
W dniach 25-30 września uczniowie klas siódmej szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum zwiedzali północno-wschodni skrawek Polski. Białystok, Supraśl, Kruszyniany, Twierdza Osowiec to niektóre przystanki tej wyprawy. Do tego dochodziły spotkania z naturą w Puszczy Biebrzańskiej i Białowieskiej. Cenny wypoczynek połączony z nauką. 
Zobacz zdjęcia

Obóz jesienny Muszyna – Złockie 2016
W dniach od 26 – 30 września uczniowie klas 1 – 5 szkoły podstawowej przebywali na tradycyjnym obozie językowo - sportowym w Muszynie – Złockiem. Jak sama nazwa wskazuje głównym celem obozu było doskonalenie posługiwania się językiem angielskim ale oprócz tego rozwój tężyzny fizycznej. Pogoda nam dopisała. Słońce świeciło przez cały okres naszego pobytu. Mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane zajęcia. Odwiedziliśmy Sądecki Park Etnograficzny, rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska, odbyliśmy wycieczkę pieszą do bacówki nad Wierchomlą oraz zwiedziliśmy ruiny zamku w Muszynie. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia wspinaczkowe, strzelanie z karabinków i łuków, paintball. Na obozie mieliśmy także podchody, liczne warsztaty tematyczne – fotogeografię, warsztaty twórcze, dyskusyjne warsztaty filmowe, orienteering. Nie obyło się także bez wieczornego ogniska i tradycyjnej dyskoteki. Czas przeznaczony na obóz wykorzystaliśmy naprawdę świetnie, głównie dzięki fantastycznej pogodzie oraz udziale doskonałych instruktorów i animatorów. Cieszymy się, że następny obóz już za rok.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Murzasichle 2015
W dniach 21 – 25 września uczniowie klas 1 – 4 szkoły podstawowej przebywali na obozie językowo – sportowym w Murzasichlu koło Zakopanego. Celem obozu było rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie postaw prosportowych. Każdego dnia pod okiem specjalistów rozwijali wyżej wymienione umiejętności. W trakcie obozu odbyli także wycieczki do Zakopanego, gdzie obejrzeli trening rolkarzy, skocznię narciarską oraz uczestniczyli w fantastycznej lekcji teatralnej prowadzonej w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przez aktora – pana Krzysztofa Wnuka. Nie obyło się także bez tradycyjnych imprez – spaceru po Krupówkach, dyskoteki i ogniska. Przez cały tydzień dopisywała nam słoneczna pogoda. Dopiero w piątek lunął deszcz, ale w tym dniu i tak wracaliśmy do Krakowa. Wszyscy wrócili zdrowi i zadowoleni. Mamy nadzieję, że następny obóz będzie równie udany jak ten.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Wycieczka do Czech, Austrii i Niemiec
W dniach 14-19 września 2015 r. uczniowie klas szóstej oraz pierwszej i drugiej gimnazjum odbyli  fantastyczną wycieczkę zagraniczną. Przemierzywszy ponad dwa tysiące kilometrów, odwiedzili piękne europejskie miasta: Ołomuniec i Pragę w Czechach oraz Wiedeń i Salzburg w Austrii. Mieli także okazję zachwycać się bajkowymi zamkami króla Ludwika II Bawarskiego - Neuschwanstein i Linderhof. Architektoniczne i aranżacyjne pomysły tego władcy wprawiały uczestników wyprawy w istny zachwyt. Największą jednak atrakcją, zwłaszcza dla męskiego grona, stało się odwiedzenie stadionu Allianz Arena w Monachium. Młodzi kibice entuzjastycznie oglądali obiekty służące sławnym piłkarzom zespołu Bayern München, w tym naszemu rodakowi, Robertowi Lewandowskiemu. To była fantastyczna wyprawa! Już czekamy na następną!

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Piastowskim szlakiem
W dniach 14 – 19 września klasa piąta zwiedzała, w ramach tzw.: "Zielonej szkoły", miejsca związane z najstarszą historią naszego kraju, połączone "Piastowskim szlakiem". Uczniowie odwiedzili najstarszą osadę – Biskupin, gdzie uczestniczyli w XXI Festynie Archeologicznym "Smaki przeszłości", przez kilka godzin przebywali w czasach średniowiecznych, degustując dawne potrawy, oglądając walki rycerskie, poznając zasady życia w tamtych czasach oraz zawody, które wówczas były bardzo ważne dla całej społeczności. Kolejnym ważnym punktem wyprawy był Ostrów Lednicki – miejsce prawdopodobnego chrztu Mieszka I i jego pierwszej siedziby, oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, gdzie zgromadzono zabytki, wydobyte z dna Jeziora Lednickiego. W poznańskiej Katedrze uczniowie widzieli Złotą Kaplicę – pomnik nagrobny pierwszych władców polskich: Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego. Natomiast w katedrze w Gnieźnie podziwiali słynne „Drzwi gnieźnieńskie” oraz konfesję św. Wojciecha. Odwiedzili też Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zwiedzili także Toruń - miasto najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz słodkiego piernika. W trakcie wycieczki uczniami opiekowały się panie: mgr Renata Kulasza i mgr Janina DziedzicMuszyna Złockie 2014
W dniach od 22 do 26 września uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO przebywali na jesiennym obozie językowo – sportowym w Muszynie Złockiem. Celem obozu było doskonalenie posługiwania się językiem angielskim w codziennym życiu oraz rozwój umiejętności sportowych i fizycznych. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone były przez profesjonalnych lektorów potrafiących pracować z młodszymi dziećmi. W ramach zajęć sportowych zorganizowano szeroką gamę zróżnicowanych aktywności: jazdę na rowerach, strzelanie z łuku i karabinków sportowych, wspinaczkę linową, paintball, orienteering, gry i zabawy sportowe. Odbyliśmy także wycieczkę pieszą na Wierchomlę oraz autokarową do Krynicy, gdzie zobaczyliśmy pomniki Jana Kiepury, Józefa Dietla i Nikifora Krynickiego. Odwiedziliśmy także muzeum zabawek i pijalnię wód mineralnych. Kolejką wjechaliśmy na Górę Parkową i stamtąd zeszliśmy ścieżką przyrodniczą. Obóz dostarczył wszystkim uczniom miłych wrażeń i aż żal było wracać do Krakowa. Została nam tylko pociecha, że następny obóz już za rok.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Szlakiem zamków krzyżackich
W dniach od 30 września do 4 października 2013r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej "Szlakiem zamków krzyżackich". W ramach tej wyprawy odwiedzili Golub – Dobrzyń, Radzyń Chełmiński, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Gniew i Grudziądz, a w drodze powrotnej podziwiali jedyną w Polsce archikolegiatę w Tumie oraz klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie. Celem wycieczki było lepsze poznanie historii ziem przez lata zajmowanych przez Zakon Krzyżacki oraz próba zrozumienia trudnych stosunków pomiędzy ówczesnymi państwami. Podczas wielu godzin zwiedzania i podziwiania zachowanych zamków, klasztorów i kościołów uczniowie mogli naprawdę dobrze poznać epokę późnego średniowiecza, wiele rzeczy zrozumieć i pojąć z tamtych czasów, nie uszło ich uwagi, że, znani im z powieści Sienkiewicza, Krzyżacy potrafili stworzyć bardzo prężnie rozwijające się państwo, które mogło stać się wzorem godnym naśladowania, nie tylko dla innych krajów, ale także dla Polaków. Uczniowie przyznali, że taka lekcja historii jest bardzo pouczająca i przydatna.
W trakcie wycieczki uczniami opiekowały się p. mgr Renata Kulasza i p. mgr Beata Rudnicka – Szyba.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Jesienny obóz językowy – Korbielów 2013
W pierwszym tygodniu października uczniowie klas 1 – 6 Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO przebywali na obozie językowym w Korbielowie. Celem głównym wyjazdu było rozwijanie umiejętności językowych uczniów w zakresie języka angielskiego. W związku z tym każdego dnia odbywały się zajęcia prowadzone przez profesjonalnych lektorów kształtujące trzy podstawowe umiejętności językowe: mówienie, słuchanie i rozumienie. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów na różnych poziomach znajomości języka. Dodatkowo uczniowie mogli rozwijać umiejętności pływackie ćwicząc na basenie pod okiem instruktorki pływania. Oczywiście, uczniowie nie tylko uczyli się. Uczestniczyli w wycieczce pieszej po najbliższej okolicy w poszukiwaniu jesieni oraz uprawiali liczne sporty grupowe na boisku sportowym. Przez cały tydzień dopisywała nam fantastyczna jesienna pogoda i wszyscy mieli doskonałe humory. Niestety, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Ze smutkiem wróciliśmy do Krakowa mając nadzieję, że niedługo odbędą się kolejne wyjazdy.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Anglia 2012
W dniach od 20 – 26 października uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej oraz klas 1 – 3 gimnazjum przebywali na wycieczce w Anglii. Zwiedzali tam Canterbury, Oxford, Windsor, Salisbury oraz Stonehenge. Najwięcej czasu poświęcili jednak na zwiedzanie Londynu. W Londynie zobaczyli Buckingham Palace, Parlament, Big Bena, White Hall, Downing Street, Trafalgar Square, National Gallery, Piccadilly Circus, Ogrody Kensington, Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park oraz Muzeum Techniki i Muzeum gen. Sikorskiego. Wycieczka była pełna wrażeń tym bardziej, że uczniowie zakwaterowani byli w angielskich rodzinach i ich obowiązkiem było co najmniej godzinę dziennie porozumiewać się w języku angielskim. W trakcie wyjazdu uczniami opiekowały się p. Renata Kulasza i p. Beata Kaczor.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Jesienny obóz językowy – Murzasichle 2012
W dniach od 24 – 28 września 2012r. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO przebywali na obozie językowym w Murzasichlu koło Zakopanego. Od poniedziałku do piątku pod opieką profesjonalnych lektorów wszyscy szlifowali komunikację w języku angielskim. Celem obecnego obozu było zapoznanie uczniów z codzienną komunikacją w tym języku. Każdego dnia poznawali nowe słownictwo i zwroty z różnych dziedzin życia. Odbył się także dzień amerykański, w trakcie którego uczniowie zapoznali się z geografią, historią i kulturą tego ogromnego kraju. Wykonywali plakaty i makiety przedstawiające najciekawsze miejsca w Stanach Zjednoczonych. Dodatkową atrakcją były zajęcia na basenie oraz liczne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Przez cały tydzień dopisywała nam ładna, słoneczna pogoda, dzięki czemu uczniowie mogli długo przebywać na poza ośrodkiem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z pobytu. Nikt nie chorował i uczniowie doskonale się bawili i uczyli jednocześnie.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Korbielów 2011
W bieżącym roku szkolnym na nasz tradycyjny już obóz jesienny wybraliśmy miejscowość Korbielów położoną tuż obok Żywca w pięknym Beskidzie Żywieckim. Przebywaliśmy tam w dniach od 26 – 30 września. Przez cały czas pobytu dopisywała nam fantastyczna słoneczna pogoda, co pozwoliło nam na realizację całego zaplanowanego programu. Celem głównym obozu była nauka języka angielskiego. Codziennie uczniowie w cyklach warsztatów zgłębiali tajniki tego języka pod okiem profesjonalnych lektorów. Dodatkowo popołudniami odbywały się zajęcia na basenie oraz liczne spacery i wycieczki piesze. Udało nam się także zorganizować wycieczkę autokarową na górę Żar, gdzie znajduje się wielki sztuczny zalew a dodatkową atrakcją jest jazda kolejką na szczyt góry. Przez cały czas wszystkim uczestnikom obozu dopisywały dobre humory. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych i wycieczkach. Żałujemy, że następny obóz będzie dopiero za rok, ale już dzisiaj myślimy o "Białej Szkole", na którą trzeba czekać tylko pół roku.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Biała Szkoła 2011
W bieżącym roku szkolnym na naszym tradycyjnym obozie zimowym przebywaliśmy w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego, przy czym uczniowie szkolili swoje umiejętności narciarskie na stokach w miejscowości Małe Ciche. Pod okiem profesjonalnych instruktorów narciarstwa i snowboardu każdego dnia przez prawie pięć godzin wszyscy uczestnicy szlifowali swoje zjazdowe umiejętności. Treningi były bardzo wyczerpujące, ale wszyscy wracali do ośrodka wypoczynkowego bardzo zadowoleni. Pogoda nam dopisywała przez cały czas pobytu. Nie było zbyt zimno, pięknie świeciło słońce. Nie było ani jednego dnia z pogodą niesprzyjającą naszym sportowym wyczynom. W przedostatnim dniu nasi instruktorzy zorganizowali nam zawody sportowe w slalomie w dwóch kategoriach narciarskiej i snowboardowej. Jeśli chodzi o narty w kategorii uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej zwyciężył Alek Tuteja z klasy trzeciej szkoły podstawowej, w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej zwycięzcą został Janek Banaś z klasy szóstej, w kategorii uczniów z gimnazjum najlepszym okazał się być Andrzej Banaś z klasy trzeciej gimnazjum. W snowboardzie najlepszym był Tomek Hankus z klasy trzeciej gimnazjum.
Do Krakowa wróciliśmy w piątek 4 marca późnym popołudniem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z pobytu i jednocześnie zasmuceni faktem, że nasz obóz trwał tak krótko. Na szczęście w przyszłym roku będzie następny...

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Obóz jesienny - Murzasichle 2010
W bieżącym roku szkolnym nasz tradycyjny obóz jesienny rozbiliśmy w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Przebywaliśmy tam w dniach od 20 – 25 września. Zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wczasowym "Zbójnik". Pogoda przez cały tydzień była fantastyczna. Cały czas świeciło słońce i było bardzo ciepło, dzięki czemu mogliśmy zrealizować wszystkie nasze plany. Głównym celem obozu było doskonalenie znajomości języka angielskiego. Zajęcia i warsztaty odbyły się już w dniu przyjazdu. Przez cały tydzień szlifowaliśmy język zajmując się różnymi dziedzinami życia. Języka angielskiego musieliśmy także używać w codziennych czynnościach rozmawiając z nauczycielami. W środę 22 września klasy młodsze udały się na wycieczkę autokarową do Zakopanego, klasy starsze zaś na wycieczkę pieszą nad Morskie Oko. W Zakopanem zwiedziliśmy skocznię, na której odbywał się trening skoczków. Później odbyliśmy spacer po Krupówkach oraz zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie. W trakcie spaceru mogliśmy także dokonać zakupów pamiątek. Kolejne dni były także bardzo ciepłe. Każdego ranka przed śniadaniem odbywały się zajęcia sportowe. Takie same zajęcia odbywały się także popołudniami. W ostatnim dniu odbyliśmy wycieczkę do Ludźmierza, gdzie zobaczyliśmy w bazylice cudowną figurę Matki Bożej oraz Ogród Różańcowy zbudowany na cześć Jana Pawła II w 1997 roku. Do Krakowa wróciliśmy w sobotę 20 września opaleni i pełni wrażeń.

...zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Sprawozdanie z wycieczki "Szlakiem Piastowskim" Przez sześć dni (20- 25 września 2010r.), my,  uczniowie klas VI SP i I SG  wędrowaliśmy po drogach Piastowskiego Szlaku, zapoznając się z historią i początkami dziejów naszego narodu. Podróż rozpoczęliśmy nietypowo, bo od zwiedzania Torunia - miasta przez wiele lat należącego do Zakonu Krzyżackiego - rodzinnego grodu Mikołaja Kopernika i stolicy piernika. Po obejrzeniu ruin, które pozostały na prawym brzegu Wisły po zamku Dybów (prawy brzeg należał do Polski), przejechalismy po jednym z najdłuższych mostów ("brak metra do kilometra") i udalismy się na spacer po torunskiej Starówce. Pod Krzywą Wieżą wszyscy próbowali udowodnić, że są czyści jak łza, w kościele św. Janów dotykalismy miejsc po uderzeniu dzwonu, by mieć codziennie dużo szczęścia, w Muzeum Żywego Piernika, przed wypiekiem ciastek, musieliśmy przyrzec, że nigdy i nikomu nie zdradzimy przepisu na te przepyszne smakołyki. Poza tym - widzieliśmy dom Mikołaja Kopernika, cudowne kamieniczki  i Ratusz w Rynku, wędrowalismy po ruinach krzyżackiego zamku, gdzie trafiliśmy do komnaty duchów i upiorów. Kolejnym punktem na naszej trasie były odwiedziny Mysiej Wiezy w Kruszwicy oraz perły epoki romańskiej - słynnej kruszwickiej kolegiaty. Po południu byliśmy już w Strzelnie, gdzie w kościele p.w. Św. Prokopa wszystkie panny, rzucając monetę lewą ręka przez prawe ramię, szeptały tajne zaklęcie: Święty Prokopie, daj mi po chłopie, może być kulawy, o jednym oku, byle jeszcze w tym roku", tuż obok, w kościele Św. Trójcy, podziwialiśmy zabytki romańskie i gotyckie. W czwartek przenieśliśmy się w czasie - w Biskupinie odbywał się bowiem Festyn Archeologiczny, podczas którego wszystko i wszyscy zmienili się w wojów i damy z czasów wczesnego średniowiecza, można było walczyć z Rusią, strzelać z łuku, jeździć konno, lepić garnki, tańczyć z Celtami, śpiewać z Rusinami, samodzielnie przygotować sobie ozdoby, przebrać się, posmakować podpłomyków, "pomieszkać" w słowiańskiej chacie, pograć na myśliwskim rogu czy też na wiklinowych grzechotkach. Jakby było mało - w drodze do Gniezna - odwiedziliśmy najpiękniejszy w Polsce drewniany barokowy kościół w Gąsawie. W Gnieźnie - w piątkowy poranek - podziwialiśmy piękno Katedry, zachwyciły nas słynne "Gnieźnieńskie Drzwi" oraz sarkofag Św. Wojciecha. W drodze do Poznania, gdzie odwiedziliśmy Katedrę na Ostrowie Tumskim z grobami pierwszych władców Polski, popłynęliśmy na Ostrów Lednicki, by z bliska dotknąć miejsc, gdzie kształtowało się nasze Państwo, gdzie, zgodnie z tradycją, Mieszko I przyjął chrzest. Wstąpiliśmy także do Muzeum Pierwszych Piastów, a przy trasie nr 5 zatrzymaliśmy się w Pobiedziskach by obejrzeć cały Szlak Piastowski w miniaturze.
Po południu chłopcy udali się na wykład i wystawę do Muzeum Wojska Polskiego w Poznaniu, dziewczęta zaś oglądały pokaz makiety starego Poznania (wraz z efektami specjalnymi). W drodze do domu, w sobotni poranek, wstąpiliśmy jeszcze do Muzeum Początków Państwa Polskiego, a następnie odwiedziliśmy Jasną Górę.