Powrót do strony głównej
      
Świetlica szkolna


Rok szkolny 2018/2019
w Świetlicy szkolnej Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO w Krakowie


PROJEKTY REALIZOWANE W ŚWIETLICY W bieżącym roku szkolnym, w ramach ponadprogramowych zajęć świetlicowych, wracamy do projektu: "Poznaję moje miasto Kraków".
W związku z powyższym – zapraszamy Państwa pociechy do wędrówek po naszym pięknym mieście raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Oprócz zwiedzania – znajdziemy czas na frytki czy pyszne ciacho :-)

Zasady:
wyruszamy w wybraną sobotę, najczęściej z parkingu koło szkoły ok. godz. 10.00, powrót planowany jest na 14.00 (możemy umówić się również w innym miejscu). W tygodniu poprzedzającym wyjście na tablicy świetlicowej będzie umieszczana lista do wpisu dla chętnych na konkretną wyprawę.

Koszty:
to cena wejścia do muzeum + kieszonkowe na frytki, ew. pamiątki i koniecznie 2 zł na toaletę :-)


Pomysły na wędrówki:
- będziemy poszukiwali tajemnic początków grodu podczas wspinaczki na kopiec Kraka
- poszukamy śladów św. Stanisława, biskupa
- przejdziemy Drogę Królewską
- spróbujemy poznać twórczość Jana Matejki
- dowiemy się, dlaczego św. Jacka wiąże się z pierogami
- obejrzymy najsłynniejszy ołtarz w Polsce
- odkryjemy tajemnice Krakowskiej Katedry

Wszystkich, którzy lubią i chcą z nami wędrować, zapraszamy na wspólną wyprawę. Fajnie jest znać tajemnice swojego miasta!

Planujemy także zorganizowanie kilku wycieczek wyjazdowych, by poznać inne ciekawe miejsca naszego województwa jak i województw sąsiadujących.


Od II semestru 2005/2006 roku nasza szkoła przystąpiła do kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, poprzez udział w programie "Czytające szkoły". Włączyliśmy się do niej będąc głęboko przekonani, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich wszechstronny rozwój. Codziennie przez 15 minut w świetlicy szkolnej, ok. godziny 15.00 czytamy uczniom literaturę dziecięcą.

Wszelkie informacje dotyczące kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom i Fundacji prowadzącej tę kampanię można uzyskać na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl

Poza realizowanym projektami – w naszej świetlicy uczniowie mogą zawsze odrobić zadania domowe, pobawić się z kolegami w kącikach tematycznych, poukładać puzzle czy pograć w gry planszowe, można też budować fantastyczne figury, mosty czy inne tajne miejsca z kolorowych klocków. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej świetlicy – mamy nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić.

Świetlica informacje
(czytaj więcej)

Roczny plan pracy
(czytaj więcej)

System oceniania
(czytaj więcej)

Dyżury nauczycieli
(czytaj więcej)